Wykonuj te ćwiczenia kilka razy dziennie, a zyskasz dodatkową energię

Relaksacja

relaksacja3

Ucisz ciało, wyostrz umysł

Zapytaj siebie, czy jesteś spięty. Jeśli tak, to powiedz sobie: „Ucisz ciało, wyostrz umysł”. Uśmiechnij się, rozjaśnij wewnętrznie. Rozluźnij kolejne partie mięśni. Zrób trzykrotnie głęboki wdech i wydech. Wykonuj to ćwiczenie kilka razy dziennie, a zyskasz dodatkową energię.

Spokój i bezpieczeństwo

Zastosuj to ćwiczenie gdy jesteś zdenerwowany, podminowany lub czujesz panikę przed egzaminem, czy prezentacją w pracy/ szkole. Połącz kciuki obu dłoni z przedostatnimi (serdecznymi) palcami. Umieść palce środkowe i wskazujące na czole, tuż powyżej brwi. Najlepiej głośno, ale jeśli się nie da, to w myślach, powtarzaj: „jestem bezpieczny, jestem spokojny”. Jednocześnie wyobraź sobie koło i wódź oczami po jego obwodzie. Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, aż zupełnie się uspokoisz i poczujesz się zrelaksowany

relaksacja2
relaksaja1

Stymulacja prawej półkuli

Automasaż głowy

Najlepiej rano usiądź na brzegu łóżka lub na krześle, oprzyj głowę na dłoniach, rozluźnij się i pozwól powoli opaść brodzie na klatkę piersiową. Rozpocznij masaż skóry głowy: palce włóż między włosy, dłońmi naciągaj skórę, a palcami przeczesuj włosy. Czesz w ten sposób włosy w ciągu dnia jak najczęściej.

Usiądź wyprostowany i ułóż czubki palców pod uszami. Znowu pozwól głowie swobodnie opaść aż na koniuszki palców, które przesuń aż na czubek głowy. Podobnie zrób układając palce po każdej stronie nosa i przesuwaj palcami aż do tylnej części głowy.

Pisz lub rysuj te same treści obu rękami jednocześnie.

Rysuj przez minutę obu rękami jednocześnie leniwe ósemki, czyli symbol nieskończoności.

Zaskoczy Cię jej skuteczność

Metoda szklanego klosza

relaksacja4

Na stresującą osobę

Kiedy stresująca Cię osoba zmierza w twoim kierunku, wyobraź sobie, że powoli opada na Ciebie wielki, szklany klosz. Ze środka klosza możesz obserwować zachowania tej osoby, słuchać jej uwag i komentarzy. Ty sam jesteś spokojny i bezpieczny i możesz dokładnie przyjrzeć się sytuacji. Później ze szczegółami będziesz w stanie przypomnieć sobie jej przebieg i obejrzeć niemal jak nagrany film, a nawet wyregulować jasność i głośność. Na koniec wyłączysz ekran i zobaczysz, jak sytuacja zmniejsza się, staje się małym punktem i znika.