Uwalnianie nagromadzonych emocji

Olśniewająca i niezawodna technika Davida R. Hawkinsa:

uwalnianie2

Uświadom sobie dane uczucie, pozwól, by się ukazało i pozostań z nim w kontakcie.

Nic w nim nie zmieniaj, nic z nim nie rób – pozwól, aby swobodnie płynęło, bez obawiania się, go, potępiania, czy moralizowania na jego temat. To po prostu uczucie, powiedz sobie: OK., czuję je. Oznacza to po prostu zgodę na to, że to czujesz, i skupienie na uwolnieniu ukrytej za tym energii.

Jesteś z tym uczuciem i odpuszczasz wszelkie wysiłki, aby w jakikolwiek sposób je zmienić. Odpuść też chęć, by mu stawić opór. To właśnie opór powoduje, że uczucie trwa. Gdy przestaniesz stawiać opór lub próbować je zmienić, przejdzie ono w następne uczucie i będą mu towarzyszyć łagodniejsze doznania. Uczucie, któremu się nie opieramy, zniknie, gdy tylko wyczerpie się energia, która je napędza.

Podczas uwalniania ignoruj wszelkie myśli. Skup się na uczuciu samym w sobie, nie na myślach. Myśli nigdy się nie kończą, napędzają się same i płodzą jedynie więcej myśli. Myśli są zaledwie racjonalizacjami umysłu, który stara się wyjaśnić obecność uczuć. Prawdziwym powodem tego, co czujesz, jest nagromadzone napięcie ukryte za emocjami, które napiera, by uwolnić się w danym momencie. Myśli czy zdarzenia zewnętrzne są jedynie pretekstem wymyślonym przez umysł.

Uwolnienie z jednoczesnym odpuszczeniem jest jak nagłe pozbycie się wewnętrznego napięcia albo jak zrzucenie ciężaru. Towarzyszy mu natychmiastowa ulga i lekkość oraz poczucie wolności i szczęścia. Jest rzeczywistym mechanizmem umysłu – każdemu zdarzyło się tego doświadczyć”.


Cytat pochodzi z książki Davida R. Hawkinsa TECHNIKA UWALNIANIA Podręcznik rozwijania świadomości. Wydawnictwo Virgo, Warszawa 2016